DERS DEĞERLENDİRME ANKETİ UYGULAMASI

Güz ve Bahar dönemlerinde dersler sona ermeden önce üç hafta boyunca ders değerlendirme anketi erişime açılır. Yaz dönemlerinde ise sistem dersler sona ermeden önce on gün süreyle açıktır. Akademik birimler tarafından anket uygulanabilir olarak adlandırılan dersler (tez, proje, yönlendirilmiş araştırma vb. dersler dışındaki dersler) ile lisans seviyesinde 8 ve üzeri, lisansüstü seviyesinde 6 ve üzeri sayıda öğrencinin kayıtlı olduğu dersler için ders değerlendirme anketi açılır.

Öğrencilerin ÖBİKAS siteminde kayıtlı e-posta adreslerine, anketin erişime açıldığı bilgisi ve anketin açık olduğu süre zarfında eğer kayıtlı oldukları derslerin anketini doldurmadılarsa, hatırlatma mesajları gönderilir.

Öğrenciler ÖBİKAS üzerinden giriş yaparak ankete ulaşabilirler. Ders Değerlendirme Sistemine giriş yapıldıktan sonra öğrenci listeden istediği dersi seçerek o dersin anketini doldurup siteme yükleyebilir. Tüm ders anketlerinin aynı oturumda doldurulması zorunlu değildir. Anketin açık olduğu süre zarfında sisteme tekrar giriş yapılarak henüz doldurulmamış anketlere erişilebilinir. Ankette kişisel bilgiler gizli tutulmaktadır.