Prof. Dr. Mehmed Özkan
Prof. Dr. Mehmed Özkan

Ve artık siz de bir Boğaziçilisiniz...

Hedeflediğiniz kilometre taşına ulaştınız. 156 yıllık güçlü ve başarılı bir kültürün yeni üyeleri olarak kampüsümüze hoş geldiniz. Vardığınız bu son nokta aslında güzel bir başlangıç, çok değerli bir fırsat.

Bu yıldan itibaren birlikte olacağınız Boğaziçililer, Türkiye’nin en yetenekli ve başarılı öğrencilerinden oluşmakta; değerlerinin ve deneyimlerinin çeşitliliği ile birbirini besleyen, gelişime açık özel bir topluluğun saygın yeni üyelerisiniz.

Bu kampüste yaşarken en temel ilkemiz bireylerin haklarına ve düşüncelerine saygı duymak, doğayı, Üniversitemizi korumak, sınıfta Türkiye’nin ve dünyanın en başarılı akademisyenleriyle birlikte bilim dünyasını keşfederken, kampüste Boğaziçi Üniversiteli olabilmenin ruhunu yakalayabilmek; katılımcı çoğulcu Boğaziçi atmosferine değer katmak için çalışmaktır.

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek yeni bakış açılarınızla, çeşitli ilgi alanlarınızla Boğaziçi Üniversitesi’ni şimdiden zenginleştirmeye başladınız. Boğaziçi Üniversitesinde geçireceğiniz önümüzdeki 4-5 yıl içinde akademik ve bireysel gelişiminizi artırarak sizler de daha zenginleşecek ve daha bilgili, daha kültürlü, daha geniş bakış açısına sahip bireyler olarak, ülkemizi ve dünyayı yarından sonrasına hazırlayacaksınız. Başarılarla dolu keyifli bir Boğaziçi dönemi geçirmeniz dileğiyle, sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

Prof. Dr. Mehmed Özkan ‘86
Rektör