Prof. Dr. Mehmed Özkan
Prof. Dr. Mehmed Özkan

Ve artık siz de bir Boğaziçilisiniz...

Hedeflediğiniz kilometre taşına ulaştınız. 154 yıllık güçlü ve başarılı bir kültürün yeni üyeleri olarak kampüse hoşgeldiniz. Vardığınız bu son nokta aslında güzel bir başlangıç, çok değerli bir fırsat.

Bu yıldan itibaren birlikte olacağınız Boğaziçililer, Türkiye’nin en yetenekli ve güçlü öğrencilerinden oluşmakta; değerlerinin ve deneyimlerinin çeşitliliği ile birbirini besleyen, gelişime açık özel bir topluluğun saygın yeni üyelerisiniz.

Bu kampüste yaşarken en temel ilkemiz bizim dışımızdaki bireylerin ve doğanın haklarına, düşüncelerine saygı duymak; sınıfta Türkiye’nin ve dünyanın en iyi akademisyenleriyle birlikte bilim dünyasını keşfederken, kampüste üniversiteli olabilmenin ruhunu yakalayabilmek; katılımcı ve çoğulcu Boğaziçi atmosferine değer katmak için çalışmaktır.

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek yeni bakış açılarınızla, çeşitli ilgi alanlarınızla Boğaziçi Üniversitesi’ni şimdiden zenginleştirmeye başladınız. Boğaziçi Üniversitesinde geçireceğiniz önümüzdeki 4-5 yıl içinde akademik ve bireysel gelişiminizi artırarak sizler de daha zenginleşecek ve daha bilgili, daha kültürlü, daha geniş bakış açısına sahip bireyler olarak, ülkemizi ve dünyayı yarından sonrasına hazırlayacaksınız.

Siz 2021-22 mezunlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyor, başarılarla dolu keyifli bir Boğaziçi dönemi geçirmenizi diliyorum.

 

Prof. Dr. Mehmed Özkan ‘86
Rektör